Víkendové výsledky 4.3.

První březnový víkend byl plný florbalu a do svých turnajů se pustily hned čtyři kategorie: junioři, dorostenci, starší žáci, elévové.

Junioři odehráli svůj turnaj v Náchodě, kde se střetli s týmem z Jaroměře a zvítězili 9:2. V druhém zápase natoupili naši junioři proti domacímu Náchodu, na který nestačili, a prohráli 2:7.

Dorostenci zavítali na svůj turnaj do blízkých Pardubic, kde na ně čekaly težké zápasy. V prvním utkání nastoupili naši dorostenci proti vedoucímu tabulky – domacímu Sokolu Pardubice. Kluci se utkání nezalekli a hned v druhé minutě skóroval Filip Hron. První třetinu naši kluci vyhráli 2:1. V druhé třetině měl Sokol navrch a dokázal otočit zápas na svoji stranu. Po druhé třetině byl výsledek těsně 3:4. Ve třetí třetině dokázali naši kluci vyrovnat na 5:5, ale bohužel 17 sekund před koncem utkání rozhodl svou druhou brankou Maier. Konečný stav tak byl utkání 5:6.

V druhém zápase čekal na naše kluky rival z FBC Hradce Králové, který zaujímá třetí příčku v tabulce. První branku zápasu vstřelil papírový favorit utkání a ujal se vedení. Do konce třetiny však naši kluci dvěma brankami otočili vývoj zápasu na svou stranu. Po druhé třetině bylo skóre 3:1 pro nás. Ve třetí třetině se tedy očekával velká nápor ze strany favorita. Začátek poslední třetiny naši kluci nepodcenili a po necelých 5 minutách přidali další dvě branky čímž si pojistili vedení skoŕem 5:1. Do konce třetiny si vedení naši kluci pohlídali a zvítězili 7:2.

Starší žáci pořádali turnaj druhého koše v Chlumci nad Cidlinou.

V prním utkání nastoupili proti Litomyšli, kde vstřelili rychlou první branku a zdálo se, že to půjde samo. To se však nestalo a soupeř otočil třemi brankami a ujal se vedení 3:1. Naši hoši však dokázali zareagovat a vytvořili velký tlak, ze kterého dokázali srovnat utkání. V poslední minutě měli chlapci několik velkých šancí k obratu, ale brankář hostí byl proti, a tak utkání skončilo remízou 3:3.

Do druhého zápasu šli naši kluci s vidinou finále v případě jejich vítězství. V opačném případě s vidinou hry o 5. místo. Do zápasu proti favorizovaným Předměřicím vstoupili naši kluci s odholáním a po první polovině zaslouženě vedli 2:0. V druhé polovině soupeř přidal, ale naši kluci se obětavě vrhali do střel a soustředěnou obranou nepustili soupeře k řádnému zakončení. Vedení naši kluci ani na minutu nepustili a vyhráli 3:1.

Ve finále na naše kluky čekala Dobruška A. V tomto zápase bylo vidět, že klukům došly síly a štěstí stálo při soupeři, který proměnil vše, co měl. Konečný stav utkání byl 4:11, ale kluci bojovali poctivě až do konce.

Děkujeme rodičům za pomoc při pořádní tohoto turnaje.

Elévové odehráli svůj turnaj, který se moc vydařil v Jičíně. Naše malé naděje trenér chválil za jejich nasazení a bojovnost.