Zhodnocení turnaje starších žáků – 27. 1. 2019, Pardubice

Do turnaje jsme nastoupili v této sestavě: Doubek Michal, Lídl Vojtěch, Vaculík Jakub, Ševčík Lukáš, Jedlička Adam, Jedlička David, Bárta Leoš, Pospíchal Dan, Etlík Adam, Horký Jáchym, Paar Daniel, Vavřička Tomáš, Široký Jan, Cupal Martin a Viglaský Lukáš

FBC SION – DDM Nová Generace – Orel Přelouč 3:7

V úvodním zápase jsme chtěli hrát jako vždy aktivně, napadat soupeře, odebírat mu balónek a jít do rychlého protiútoku. Bohužel jsme po tečované střele inkasovali. Následně jsme čelili trestnému střílení soupeře, stav se však nezměnil. Nadále jsme hráli aktivně a dostávali jsme se do střel, ale netrefovali branku a to i ve vyložených šancích. Těsně před koncem poločasu jsme podruhé inkasovali. V druhém poločase jsme dostali gól na 0:3, ale dvěma góly jsme se dostali zpět do zápasu. Bohužel jsme po timeoutu soupeře opět inkasovali. Závěr zápasu byl na události hodně zajímavý. Při vyloučeních soupeře jsme se pokusili srovnat hrou bez brankaře, jeden gól jsme sice vstřelili, ale dva góly jsme inkasovali. Nakonec se skóre zastavilo na stavu 3:7.

FbC Titáni Pardubice – FBC SION – DDM Nová Generace 2:2

V druhém utkání jsme nastoupili proti pořadateli, kterému jsme chtěli oplatit porážku z turnaje ve Svitavách. Celý první poločas jsme byli jasně lepším týmem, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Skvěle se nám povedl nástup do druhého poločasu, kdy jsme dvěma slepenými brankami odskočili do vedení. Bohužel jsme z dvou ojedinělých šancí soupeře dva góly inkasovali. Kluci však dál makali a odměnou jim byl vstřelený gól, který nám zajistil vítězství v utkání.

FBC SION – DDM Nová Generace – FBK Piráti Sokol Chrudim 2:1

V posledním zápase o umístění jsme se utkali s FBK Piráti Sokol Chrudim. Hned od úvodu naši hráči na hřišti dominovali, ale opět jsme měli problém v proměňování šancí. Během prvního poločasu se nám nakonec jednu šanci podařilo proměnit. Do druhého poločasu jsme nastupovali s vědomím, že vedení o jeden gól je ošemetné. Hráči se snažili, ale skóre se neměnilo. V závěru jsme po rychlé akci soupeře inkasovali a vše se schylovalo k nájezdům. Naše nahození na branku v posledních vteřinách zápasu si gólman soupeře srazil do vlastní sítě, což pro nás znamenalo zasloužené vítězství.