ZHODNOCENÍ TURNAJE STARŠÍCH ŽÁKŮ – 17. 3. 2019, Chlumec n. C.

Do turnaje jsme nastoupili v této sestavě: Doubek Michal, Vaculík Jakub, Ševčík Lukáš, Jedlička Adam, Jedlička David, Paar Daniel, Cupal Martin, Lídl Vojtěch, Pospíchal Dan, Široký Jan, Etlík Adam, Viglaský Lukáš a Anderle Filip.

FBC SION – DDM Nová Generace – FBC Dobruška 1:5

V prvním utkání jsme se střetli s týmem Dobrušky. Soupeř šel brzy do vedení a dalšími slepenými góly utkání rozhodl hned v úvodní části. Našim hráčům chyběl důraz a bojovnost v osobních soubojích a aktivní hra po celém hřišti. V druhém poločasu se hra pozvolna vyrovnala, ale výsledek jsme již jen kosmeticky upravili na stav 1:5.

FBŠ Všestary – FBC SION – DDM Nová Generace 2:9

V dalším zápasu jsme nastoupili proti Všestarům. Do tohoto utkání jakoby nastoupilo úplně jiné družstvo. Naši hráči hýřili aktivitou a odměnou jim byly tři rychlé góly v soupeřově síti. Sice jsme jednou inkasovali, ale chvíli po rozehrání jsme vstřelili další branku. Hráči ve svém úsilí nepolevili a do poločasu jsme přidali další gól. Na začátku druhého poločasu se soupeři podařilo skórovat, ale naši hráči v úsilí nepolevili a dalšími brankami nenechali soupeře utkání zdramatizovat. V tomto utkání opravdu předvedli parádní výkon.

FBC SION – DDM Nová Generace – TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 5:3

Následujícím soupeřem byl tým TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem, který se po 12 sekundách ujal vedení. Naše hráče to nezaskočilo, brzy vyrovnali a dokonce šli do vedení. Soupeři se však podařilo odpovědět. Kluci nadále makali, důrazně napadali rozehrávku soupeře a byli odměněni dalším vstřeleným gólem. Následovali tři rychlé vyloučení soupeře. Dvě přesilové hry se nám podařilo využít. Tato pasáž hry přinesla spoustu negativních projevů hráčů soupeře, trenéra i diváků. Naši hráči se nenechali strhnout a klidným výkonem dohráli poločas. Během přestávky vášně opadly a utkání celkem poklidně dospělo do konce. Soupeři se během druhého poločasu podařilo vstřelit branku, na našem vítězství to již nic nezměnilo.

FBC PEAKSPORT LITOMYŠL – FBC SION – DDM Nová Generace 7:3

V závěrečném utkání jsme nastoupili proti hráčům Litomyšle. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, nám se podařilo vstřelit první branku. Soupeř však třemi brankami otočil vývoj utkání. Ani to naše hráče neodradilo, nadále se snažili a byli odměněni kontaktním gólem. V druhém poločasu jsme po 15 sekundách dostali čtvrtý gól. Následně byli vyloučeni dva naši hráči a soupeř jejich vyloučení potrestal dvěma góly. Našim hráčům se v závěru podařilo vstřelit branku, ale při dalším pokusu o snížení při hře bez brankaře soupeř stanovil konečný výsledek do prázdné branky.

Chtěl bych poděkovat všem rodičům za pomoc při pořádání turnaje a zajištění dopravy hráčů. Dále bych chtěl ocenit chování našich hráčů ve vypjatých okamžicích třetího utkání.

Hezký den

Paar Jarmil

Posted in Aktuality.