ZHODNOCENÍ TURNAJE STARŠÍCH ŽÁKŮ – 31. 3. 2019, Jaroměř

Do turnaje jsme nastoupili v této sestavě: Doubek Michal, Vaculík Jakub, Jedlička Adam, Jedlička David, Paar Daniel, Cupal Martin, Lídl Vojtěch, Pospíchal Dan, Horký Jáchym, Široký Jan, Etlík Adam, Viglaský Lukáš, Bárta Leoš a Anderle Filip.

TJ Sokol Jaroměř – FBC SION – DDM Nová Generace 6:0

Do prvního utkání jsme nastoupili proti domácímu družstvu. Přesto, že jsme si řekli, že do utkání nastoupíme naplno od první minuty, realita na hřišti vypadala jinak. Soupeř šel brzy do vedení a nám trvalo půl poločasu než jsme hru vyrovnali. To už však soupeř vedl o dvě branky. Kluci makali, dostávali se do šancí, ale trápila nás produktivita. To se nedá říct o hráčích soupeře, kteří své šance proměňovali. Tým Jaroměře vyhrál vysokým skóre, přestože hra byla zejména v druhé půli vyrovnaná.

ŽSK Třemošnice – FBC SION – DDM Nová Generace 4:5

V dalším zápasu jsme nastoupili proti hráčům ŽSK Třemošnice. Zápas byl od začátku vyrovnaný, akce se střídaly na obou stranách, ale byl to opět soupeř, který proměňoval. Na hráčích bylo vidět odhodlání, že tento zápas rozhodně nechtějí prohrát. Na začátku druhé půle jsme dvěma slepenými góly srovnali stav. Bohužel soupeř dokázal zareagovat a šel znovu do vedení. To naše hráče vyburcovalo ještě k většímu úsilí, dokázali vyrovnat a následně jít do vedení po rychlém rozehrání při přesilovce. Tentokrát to byl soupeř, který dokázal rychle odpovědět. Ale ani to naše hráče nezlomilo a dalším gólem v závěru utkání rozhodli o svém vítězství.

FBC SION – DDM Nová Generace – TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 4:2

Dalším soupeřem byl tým TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem. Naši hráči byli na vítězné vlně a v utkání to bylo znát. Aktivním přístupem si vytvářeli šance a jednu z nich v úvodu využili. Soupeři se podařilo srovnat, ale naše rozjeté kluky to nezastavilo a do poločasu se dostali opět do vedení. Po nástupu do druhé půle jsme vstřelili další branku a po chvíli další. Soupeř již v samotném závěru pouze kosmeticky upravil výsledek. Je velká škoda, že i v tomto utkání jsme nedokázali proměnit více našich šancí.

FBC SION – DDM Nová Generace – DDM Holice A 2:5

V posledním utkání jsme nastoupili proti družstvu DDM Holice A. Po předvedené hře v předchozích dvou utkáních jsme si v tomto zápasu věřili a také jsme vstřelili úvodní branku utkání. Soupeři se však podařilo vyrovnat. Utkání to bylo opět vyrovnané a šance se střídaly před oběma brankami. V závěru první části se podařilo hráčům soupeře vstřelit dva góly. To nás sice trochu přibrzdilo, ale nadále jsme věřili, že naší aktivní hrou můžeme soupeře přetlačit. Vytvářeli jsme si brankové příležitosti, ale bohužel jsme je nedokázali proměňovat. Soupeř naše chyby dál trestal. V samém závěru se nám podařilo vstřelit branku, ale na naší prohře to již nic nezměnilo.

Na hodnocení sezóny je ještě čas, ale bezprostředně po turnaji si myslím, že naši hráči mají být na co hrdí. Možná si to ani sami neuvědomili, ale statistiky hovoří jasně. V 38 utkáních kluci vybojovali 64 bodů, 21krát zvítězili, 1krát remizovali a 16krát odešli poraženi. Doporučuji tento odkaz, kde je možno si vše nastudovat a porovnat s předchozími sezónami (https://www.ceskyflorbal.cz/druzstvo/22041/historie). Je třeba na sobě dále pracovat, ještě nás čekají další turnaje, kde určitě budeme chtít uspět.

Hezký den
Paar Jarmil

Posted in Aktuality.